Piknikova Ponuka

 

 

Zemiakový Piroh

Flan Steak

Hotel CHÂTEAU GBEĽANY sa nachádza len necelých 10 km od Žiliny na ceste do Vrátnej doliny a Terchovej, ktoré sú celoročne vyhľadávané turistami. Je situovaný v citlivo zrekonštruovanom barokovom kaštieli s modernou prístavbou a obklopený rozsiahlym anglickým parkom. Hotel CHÂTEAU GBEĽANY bol vytvorený v súlade s prírodou a s cieľom ponúknuť svojim hosťom nezabudnuteľný zážitok. Hotel s celkovou kapacitou 33 izieb poskytuje komfortné  ubytovanie v 4 kategóriách izieb, kde sa jemne dopĺňa historizujúci a moderný dizajn. V hoteli sa nachádza reštaurácia Belene, ktorá ponúka špeciality slovenskej aj medzinárodnej kuchyne, lobby bar so širokou ponukou nápojov, wellness, bowling a fitness. Hotel disponuje konferenčnými priestormi na usporiadanie veľkých školení, firemných akcií, svadieb v modernej kongresovej sále s kapacitou 200 osôb ako aj komornejších akcií rodinných osláv, teambuildingov v priestoroch historických salónikov alebo vinárne.

Reštaurácia BELENE – Skutočný kulinársky zážitok si hostia hotela môžu dožičiť v reštaurácii BELENE, ktorej názov pochádza z prvého zachovaného názvu poddanskej obce Gbeľany VILLA BELENE z roku 1434.

Štýlová á la carte reštaurácia je miestom, kde sa dá zabudnúť na všedné problémy v príjemnom prostredí s výhľadom do nádvoria kaštieľa a do parku. K chutnému jedlu a výnimočnému prostrediu patrí samozrejme profesionálna obsluha, ktorá v letnom období obslúži hostí aj na terase.

Poznávacím znamením reštaurácie BELENE sú chutné špeciality slovenskej i medzinárodnej kuchyne. Hotelová kuchyňa je orientovaná na ročné obdobia a pri príprave jedál využíva čerstvé sezónne suroviny. Personál kuchyne pri príprave à la carte vždy myslí aj na hostí so stravovacími obmedzeniami a vegetariánov, preto si z ponuky jedál vyberie naozaj každý. K jedlu patrí aj lahodné víno, ktoré ponúka vínna karta, prípadne môžu hostia reštaurácie BELENE dať na radu profesionálov a zvoliť vína párované k jednotlivým jedlám.