Pestujeme tri druhy maku: modrý, biely a okrový. Preferujeme najkvalitnejšie odrody maku Slovenského šľachtenia, ktoré majú krásnu modrú farbu, ako odroda Major a Bergam. Pestujeme aj biely mak, ktorý vznikol vyšľachtením z tradičnej bielej odrody vo Výskumnom ústave v Malom Šariši. Biely mak sa chuťovo líši od modrého. Pripomína chuť lieskových alebo vlašských orechov. Menej známy druh je mak okrový, odroda Redy, ktorý má lahodnú príchuť slnečníc. Využitie maku bieleho a okrového je rovnaké, ako maku modrého.

V posledných rokoch vysievame vyše 100 hektárov maku v rôznom odrodovom zastúpení. Naša „cesta“ sa nekončí pri pestovaní maku. Klientom ponúkame aj za studena lisované 100% makové oleje, pastované medy s mletým makom, ručne vyrábané čokoládovo-makové toliare, a prírodné mydlá a balzamy na pery, ktorých hlavnou zložkou je makový olej. Sortiment každý rok rozširujeme. Sme otvorení novým výzvam, potešia nás a posúvajú požiadavky našich klientov.

Piknikova ponuka

Na Pikniku sa môžete tešiť na  mak biely, mak modrý, mak okrovýOkrem maku vám Pemak predstaví makové produkty ako napríklad rôzne kekse, oleje, medy.