Vzdelávaj sa s Piknikom

Homeopat Lucia Klačková vám porozpráva ako si môžete pomôcť sami pri tráviacich problémoch pomocou homeopatík. Poradí Vám aké homeopatiká zvoliť po prejedení sa, otrave z potravín a pri črevnej viróze. Dozviete sa ako Vám môže homeopat pomôcť pri dlhodobých poruchách trávenia a omnoho viac.

 Lucia sa venuje homeopatii už 8 rokov. Pôsobí ako profesionálny homeopat v Bratislave so svojou vlastnou praxou. Poskytuje homeopatické poradenstvo pre dospelých, deti a zvieratá.

 

Monika Balko – Zdravie a choroby máme na tanieri 

Napriek veľkému boomu zdravej stravy ľudia výživu stále veľmi podceňujú. Rýchle občerstvenie a mikrovlnka nahradili domácu varenú stravu, výživové doplnky zase prirodzené zdroje vitamínov a minerálov vo fazuli či mrkve. Vyvážená zdravá strava môže byť liečivom – dokáže zvrátiť množstvo zdravotných ťažkostí, predchádzať civilizačným ochoreniam či

Lenka Mančíková – Kváskovanie

Môžu za znečistenie, nachádzajú sa už aj v rybách, vo vode, postupne zamorujú celú zemeguľu… A tak zrušíme aspoň igelitky.

Sú však na vine plasty, alebo človek? ,,Keby ste teraz povedali: Polyméry, zmiznite!, verte tomu, že by sme sa zasmiali,“ hovorí prof. Ing. PAVOL ALEXY, PhD., zo Slovenskej technickej univerzity.

Vlastné edukačné stany

Ako sa dá zúžitkovať použitý olej z kuchyne? Prečo sa zbiera a čo sa z neho ďalej vyrába? To všetko sa dozviete v stánku Slovnaft. Nezabudnite, že sem môžete priniesť svoj použitý olej z domácnosti (v plastovej fľaši scedený) a môžete ho tu odovzdať. Prispejte aj vy svojou troškou k čistejšej planéte. Získajte milý darček.

Príďte si vyskúšať ako správne poskytnúť prvú pomoc, vyskúšajte si oživovanie, stabilizovanú a protišokovú polohu či fixáciu zlomeniny. V stane Akadémie prvej pomoci si budete môcť počas celej akcie overiť svoje vedomosti z poskytovania prvej pomoci a precvičiť si resuscitáciu, Heimlichov a Gordonov manéver a tiež prácu s defibrilátorom (AED). K dispozícii budú resuscitačné figuríny rôzneho veku a figurína Brayden, ktorá svetelne demonštruje prúdenie krvi pri poskytovaní KPR.

Prečo je lepšie používať medzizubnú kefku namiesto špáradla? Aj toto sa dozviete v stane Curaprox. Nezabudnite na recykláciu starých kefiek. Za 2 staré kefky, ktoré prinesiete do stánku Curaprox na Pikniku v meste dostanete medzizubnú kefku.  Môžete sa tešiť aj na inštruktáže správneho čistenia zubov.