Vzdelávaj sa s Piknikom

 Iniciatívu Znepokojené matky: Sandra Štasselová , Katka Lauková Zajíčková, Ivana Nemethová.  Je iniciatíva matiek, upozorňujú na klimatickú krízu a stratu biodiverzity, pretože ohrozujú budúcnosť našich detí. Lepší svet je možný!

Ich témou prednášky a diskusie bude: Ako si budovať nádej v čase klimatickej krízy a ako sa o tom rozprávať s deťmi.

Dana Gavalierová

Enviromentálna výchova je dnes už taká nevyhnutná, ako mediálne zručnosti, či kritické myslenie u všetkých vekových kategórií. Problematikou vás prevedie koordinátorka enviroprojektov za Zilinsky Samospravny kraj, Dana Gavalierová.
„Povieme si aká je mimoškolská enviro výchova v Žilinskom kraji. O výsledkoch klimatickej výchovy v porovnaní Slovenska, Čiech a Rakúska. O tom, ako by mala vyzerať enviro výchova pre 21. storočie a tiež prečo nezbierať odpadky… Naozaj?!“ 

Peter Fiabáne

Peter Fiabáne je primátorom Žiliny.  Na tému klimatickej krízy, ale aj o iných

ekologických témach bude diskutovať v diskusii spoločne s aktivistom

Michalom Sabom a iniciatívou Znepokojené matky.

Michal Sabo

25 rokov ste ho vnímali z mediálneho éteru, avšak po dlhej kariére moderátora sa Michal Sabo v roku 2020 rozhodol pre cestu ekologického aktivistu. Klimatickú zmenu berie ako klimatickú výzvu a svoju víziu napĺňa naozaj aktívne. 

Miloš Zvrškovec

Vlastné edukačné stany

Príďte si vyskúšať ako správne poskytnúť prvú pomoc, vyskúšajte si oživovanie, stabilizovanú a protišokovú polohu či fixáciu zlomeniny. V stane Akadémie prvej pomoci si budete môcť počas celej akcie overiť svoje vedomosti z poskytovania prvej pomoci a precvičiť si resuscitáciu, Heimlichov a Gordonov manéver a tiež prácu s defibrilátorom (AED). K dispozícii budú resuscitačné figuríny rôzneho veku a figurína Brayden, ktorá svetelne demonštruje prúdenie krvi pri poskytovaní KPR.

Prečo je lepšie používať medzizubnú kefku namiesto špáradla? Aj toto sa dozviete v stane Curaprox. Nezabudnite na recykláciu starých kefiek. Za 2 staré kefky, ktoré prinesiete do stánku Curaprox na Pikniku v meste dostanete medzizubnú kefku.  Môžete sa tešiť aj na inštruktáže správneho čistenia zubov.