Piknikové Ihrisko a Čitáreň

Švajčiarska značka produktov ústnej hygieny, ktorej hlavným poslaním je, aby bola starostlivosť o zuby účinná, jemná a atraktívna. Už po tretí krát príde tím odborníkov na Piknik v meste, aby nás naučil správnu techniku umývania zúbkov a poradil, čo robíme nesprávne. 

Deti sa zoznámia s legendou o krásnej Kataríne z Budatínskeho hradu, ktorú dal otec zamurovať, pretože si nechcela vziať muža, ktorého jej vybral. Prostredníctvom tvorivej dielne sa stanú súčasťou príbehu a vyskúšajú si úlohu zamurovanej princeznej a odvážneho rytiera.

Koncept ktorý spája bezobalovú predajňu, knižnicu vecí a ateliér, ktorý sa venuje upcyklovaniu.
Meníme nepoužívané a nepotrebné textílie na vrecúška, vrecká, látkové obaly na potraviny, sieťky na ovocie a zeleninu.
Na pikniku sa môžete sa tešiť na tvorivé dielničky s projektom Do vrecúška.

Sladký workshop s kvalitnými surovinami je na Pikniku v meste tiež tradíciou. Viete o tom, že kakaové bôby sú superpotravina? Kakaw Co+ pripraví pre detičky jedlú aktivitu, ktorá určite bude stáť za to.

Poskytnúť prvú pomoc je náročné ako psychicky, tak i poznaním ako na to. Základné znalosti nám odovzdá záchranár, zakladateľ a školiteľ Akadémie prvej pomoci, Ľuboš Pavlovič. Všetko si budete môcť vyskúšať s odbornou inštruktážou priamo na resustitačných figurínach..
Čitáreň, spoločenské hry a workshopy s mestskou knižnicou v Žiline a kníhkupectvom Martinus.