Piknikové Ihrisko a Čitáreň

Detičky čaká na Piknikovom ihrisku prekvapenie od spoločnosti NiKA. Tá sa okrem iného venuje mliečnym desiatam pre najmenších.

Prečo je lepšie používať medzizubnú kefku namiesto špáradla? Aj toto sa dozviete v stane Curaprox. Nezabudnite na recykláciu starých kefiek. Za 2 staré kefky, ktoré prinesiete do stánku Curaprox na Pikniku v meste dostanete medzizubnú kefku.  Môžete sa tešiť aj na inštruktáže správneho čistenia zubov.

Veľa zážitkov, ale málo spomienok?
Iba vytlačená fotka spomienky dokonale vyvolá : ) Fotomat je dizajnové fotografické zariadenie pre tvorbu “selfie” fotografií jednotlivcov, alebo skupiniek. S týmto kamošom zažijete fakt mega zábavu a navyše budete mať krásne spomienky na zážitky z Pikniku v meste!

Koncept ktorý spája bezobalovú predajňu, knižnicu vecí a ateliér, ktorý sa venuje upcyklovaniu.
Meníme nepoužívané a nepotrebné textílie na vrecúška, vrecká, látkové obaly na potraviny, sieťky na ovocie a zeleninu.
Na pikniku sa môžete sa tešiť na tvorivé dielničky s projektom Do vrecúška.

Hodinami jogy na Pikniku vás bude viesť inštruktorka zo športcentra Junior na Hlinách Janka Kušnírová, ktorá sa venuje joge, ale i etikoterapii a psychosomatike. Cez jogu spoznávame svoje telesné i duševné bloky, ktoré uvoľňujeme pomocou asán a dýchania. A samozrejme formujeme svoje telo ale i myseľ. 

Popri joge vedie semináre, workshopy a diskusie na rôzne sebaspoznávacie a rozvojové témy:
„Spájam telo i dušu v celok a sprevádzam ľudí na ceste sebapoznania k sebe, láske, lebo kým človek nevie kto je vždy bude zraniteľný voči tomu, čo o ňom hovorí okolie, či voči tomu čo si myslí on sám. A emócie, ktoré sa potláčajú sa časom somatizujú : zdravie nie je iba o tom čo jeme a pijeme, zdravie je i o tom, čo si myslíme a hovoríme.
Príďte si vyskúšať ako správne poskytnúť prvú pomoc, vyskúšajte si oživovanie, stabilizovanú a protišokovú polohu či fixáciu zlomeniny. V stane Akadémie prvej pomoci si budete môcť počas celej akcie overiť svoje vedomosti z poskytovania prvej pomoci a precvičiť si resuscitáciu, Heimlichov a Gordonov manéver a tiež prácu s defibrilátorom (AED). K dispozícii budú resuscitačné figuríny rôzneho veku a figurína Brayden, ktorá svetelne demonštruje prúdenie krvi pri poskytovaní KPR.

 

Študenti Hotelovej akadémie v Žiline si pripravili pre najmenších program priamo pred ich stánkom. Maľovanie na tvár a bublinkovanie deti milujú. Nenechajte im to ujsť!