Sme rodinná firma zaoberajúca sa pestovaním konopi siatej (Cannabis sativa). Pestovať konope sme sa rozhodli z dôvodu všestranného využitia tejto obdivuhodnej rastliny a jej blahodárnych účinkov na ľudské zdravie. Pestovanie konope nie je nový trend, naši predkovia ho pestovali bežne v záhradkách a využívali celú rastlinu.

Rozhodli sme sa obnoviť tradíciu v pestovaní a snažíme sa postupne smerovať k všestrannému využitiu rastlinky ktoré nám konope poskytuje. Našim prvým finálnym produktom je  rýdzo Slovenský Turčiansky konopný olej extra panenský lisovaný za studena. Pri výrobe tohto produktu sa  zameriavame na kvalitu počas celého spracovania rastlinky až po výrobu oleja.Veríme že sa nám podarí prispieť svojím produktom k ozdraveniu a prevencii ochorení, ktoré vo veľkej miere postihujú našu populáciu a skvalitniť život mnohých ľudí.

Ako sa získava náš Turčiansky konopný olej? Lisovaním semien vypestovaných z odrôd konope  za studena(konkrétne odrody USO 31, Futura 75, Finola) neobsahujúcich THC, ktoré sú pestované, sušené a lisované našou rodinnou firmou. Plochy na ktorých sa konope pestuje sa nachádzajú v Turčianskej záhradke v obci Krpeľany.